לימודי קציני ביטחון וחוקרים פרטיים

להיכנס לעולם החקירות והאבטחה

לרכוש יכולות ייחודיות לביצוע מגוון משימות ביטחוניות, מבצעיות ומודיעיניות 

מרצים מנוסים מהתחום ומהשטח

לא נדרש ידע או ניסיון קודמים

סיוע בהשתלבות בעבודה לאחר סיום הלימודים

צפי משכורת התחלתית גבוהה

קורס מקיף שבסופו תקבלו תעודה רשמית

על מסלול משולב להכשרת קב"טים וחוקרים פרטיים

מטרת המסלול היא להכשיר את החניכים לשני תחומים מרכזיים בעולם הביטחון והמודיעין – קצין ביטחון וחוקר פרטי, זאת על מנת לבנות יכולות ייחודיות לביצוע מגוון משימות ביטחוניות, מבצעיות ומודיעיניות ולתפקד באופן יעיל בזמן אמת.

תחום החקירות והביטחון משלימים זה את זה בהיבטים רבים ונותנים כלים חיוניים להשתלבות בעולם הביטחון, החקירות והמודיעין, תוך מענה לצרכים ההולכים וגדלים של גופים ביטחוניים, ארגונים בארץ ובחו"ל, מוסדות חינוך, בתי חולים ועוד.

במציאות של ימינו קיים ביקוש גבוה לתפקידי קב"טים ולחוקרים פרטיים במוסדות ציבוריים וממשלתיים וכן בשוק הפרטי ו העסקי.

המסלול המשולב קב"טים וחוקרים פרטיים, של המדרשה לביטחון וערבית, מאפשר לבוגריו לפתח קריירה בתחום הביטחון והחקירות הפרטיות ולהשתלב בעולם התעסוקה.

במסגרת ההכשרה לומדים החניכים להכיר לעומק את עולם האבטחה, עולם החקירות והעולם החשאי, מה שמקנה להם את היכולות להתמודד עם אירועים ביטחוניים ולבצע חקירות פרטיות באופן עצמאי ומקצועי.

החניכים נדרשים להפעיל את כל חושי הם וכישוריהם למציאת פתרונות יצירתיים לאירועים השונים בהם ייפגשו במהלך עבודתם, תוך שמירה על כללי החוק והאתיקה, ותוך תפקוד מקצועי רגיש ויעיל.

הכשרת חוקר פרטי

חוקר פרטי עוסק באיסוף מידע ומודיעין במגוון תחומים להם הוא נדרש במסגרת פעילותו: הונאה, איתור, ריגול עסקי, חקירות ביטוח, חקירות כלכליות, חקירות בתחום הפלילי, חקירות אישות, מעקבים ומבצעים. לצורך ביצוע משימותיו , החוקר הפרטי נעזר בציוד מתקדם ובמאגרי מידע שונים. החוקרים הפרטיים פועלים בכפוף לחוק ומחויבים לעבוד על פי כללי אתיקה מחמירים.

הכשרת קציני ביטחון (קב״טים)

תפקיד קצין ביטחון (קב"ט) להיות אחראי על האבטחה ב ארגון או מוסד מסוים.

במסגרת תפקידו ממונה קצין הביטחון על מימוש נוהלי האבטחה בארגון, ומטפל באירועי אבטחה והאיומים השונים על הארגון.

בנוסף ממונה קצין הביטחון על הקשר שבין הארגון לבין גורמי אבטחה חיצונים , כגון צבא, משטרה וחברות שמירה.

תעודות ההכשרה:  

– תעודת קצין ביטחון מטעם המדרשה לביטחון וערבית תוענק לבוגרי ההכשרה.

– תעודת גמר מסלול לימודים חוקר פרטי מטעם המדרשה לביטחון וערבית תוענק לבוגרי ה הכשרה.

רונן דוד – מנהל המדרשה לביטחון וערבית

רונן התחיל את דרכו בשירות צבאי ביחידה מובחרת. הצטרף למערך האבטחה הממלכתי בשירות הביטחון הכללי שם עבר הכשרה מבצעית ייעודית.

בהמשך עבר לאגף המבצעים שם עבר הכשרות אינטנסיביות ייחודיו ת ומקיפות. רונן בוגר האולפן לערבית והכשרות מגוונות בתחומי הפעילות המבצעית החשאית ועולם החקירות. בעל ניסיון עשיר בהוראת השפה הערבית בגופי הביטחון השונים, הדרכת שטח ופעילות מבצעית חשאית.

הקים וניהל אולפן לערבית ולהכשרת לוחמי שטח מבצעיים ביחידה מבצעית מיוחדת. רונן משלב מומחיות בעולמי תוכן שונים: השפה הערבית, העולם המבצעי החשאי והחקירות.

ערן לוי – ראש תחום אבטחה ומניעת טרור

ערן החל את דרכו המבצעית כלוחם ומפקד בסיירת צנחנים ולאחר מכן שירת במשך 21 שנה בשב"כ באגף האבטחה.

ערן התמחה באבטחת אישים, ופיקד בבית הספר לניהול ומנהיגות בשב"כ. לערן ניסיון עשיר בתפקידי אבטחה ומניעת טרור בארץ ובחו"ל . בוגר קורס ניהול בכיר בשב"כ. במסגרת תפקידיו פיקד על מבצעי אבטחה מורכבים, הופקד על פיתוח תורת הלחימה והאימונים המבצעיים.

ערן שימש כקצין הביטחון הראשי בשגרירות ישראל בארצות הברית והופקד על ניהול קורסי המנהלים בשרות בבית הספר לניהול ומנהיגות. כיום הוא יועץ של כמה מארגוני הביטחון המובילים בישראל, ופועל בתחום הטכנולוגיות המתקדמות בסקטור הביטחוני.

מתכונת הקורס?

היקף ההכשרה – 180 שעות אקדמאיות.

ההכשרה תתקיים יומיים בשבוע במשך כ-5 חודשים כלומר 18 שבועות, 36 מפגשים.

סגל ההדרכה

על סגל הדרכה נמנים מומחי הביטחון והאבטחה הטובים בישראל, במודיעין, בפעילות מבצעית, מעקב סמוי וגלוי, לוחמה בטרור ואיומי ביטחון.

המרצים בעלי רקע עשיר בתחום מומחיותם

מהרו להרשם ותוכלו לקבל מלגת לימודים ע״ס 3,000 ש״ח
ולפטופ יוקרתי במתנה!

צרו איתנו קשר!

עצם פנייתך ומילוי הפרטים בטופס ההתעניינות מהווה הסכמתך כי הפרטים והנתונים שמסרת יישמרו במאגרי המידע של המרכז הארצי ללימודים וישמשו לדיוור ישיר, קבלת מידע, בטלפון, בדוא״ל, בדיוור ישיר ו/או מסרים פרסומיים ואסמסים.